Naše práce není možná bez finanční podpory dárců, za niž jim ze srdce děkujeme.

Naše projekty mají jedno společné – vzdělání.

Poskytujeme stipendia, příspěvky na kroužky, jazykové kurzy nebo na získání řidičského průkazu. Významně podporujeme počítačové kurzy pro seniory. Nezapomínáme ani na pomoc v případech hodných zvláštního zřetele.

Senioři komunikují

DOČASNĚ POZASTAVENO

Partner projektu

Nadační fond VEOLIA

Lektor kurzů

Moudra sovicka

Třídenní intenzivní kurzy v rámci projektu Senioři komunikují jsou určeny seniorům, kteří již mají povědomí o moderní komunikační technice a mají zájem i nadále rozšiřovat své znalosti a dovednosti v této oblasti a chtějí plně využívat možnosti, které tyto technologie nabízí k usnadnění a zpestření jejich života. Obsah kurzu je zaměřen na chytré telefony a tablety.

Cílová skupina

Senioři důchodového věku, kteří dosud neměli příležitost seznámit se s používáním těchto komunikačních prostředků.

Obsah kurzu

Lekce 1 (4 hodiny)
Co je to tablet, základní popis jak funguje, nastavení režimu spánku, možnosti připojení k internetu (WIFI, SIM), kontrola účtu gmail, registrace do google play, popis jednotlivých ikonek a vyzkoušení (internetový prohlížeč, mapy, gmail)

Lekce 2 (4 hodiny)
Práce s fotoaparátem, galerií, posílání fotek přes gmail a další možnosti sdílení obrázku přes google fotky, vyhledávání na internetu a zasílání, sdílení odkazů, podrobná práce s mapou

Lekce 3 (4 hodiny)
Internetové bankovnictví, stáhnutí, instalace, vyzkoušení a odinstalace dalších služeb, překladač,  záchranka, jízdní řád, pohlednice, hry, ukázka speciálních aplikací pro seniory, které ulehčují práci na chytrém telefonu nebo tabletu