Vítejte u nás!

Naše projekty mají jedno společné – vzdělání. Poskytujeme stipendia, příspěvky na kroužky, jazykové kurzy nebo na získání řidičského průkazu. Významně podporujeme počítačové kurzy pro seniory. Nezapomínáme ani na pomoc v případech hodných zvláštního zřetele.
Naše práce není možná bez finanční podpory dárců, za niž jim ze srdce děkujeme.

 

Tlačítko dárci Tlačítko projekty

 

Logo přidej se k nám na facebook

AKTUÁLNĚ
Jazykové kurzy v zahraničí 2020
18. 3. 2020  -  

Vyhlašujeme výběrové řízení do projektu Jazykové kurzy v zahraničí v roce 2020. 

Přuhlášky přijímáme do 27.3.2020.

Vzhledem k současné situaci postačí, když nám do 27.3.2020 zašlete emailem informaci, že máte o kurz zájem. Ostatní dokumenty pak dodáte po vzájemné dohodě a dle situace. 

Kurzy se plánují až na konec léta a podzim. Též podle situace ohledně COVID-19. 

Podrobnosti ohledně jazykovývh kurzů a přihlášku naleznete zde
Lázně Luhačovice
25. 1. 2020  -  
Převzetí šeku od Lázní Luhačovice a Lázní Jáchymov z rukou generálního ředitele MUDr. Eduarda Bláhy na 24. reprezentačním plese. Šek za nadační fond převzala předsedkyně správní rady, paní Livia Klausová a ředitelka Kamila Kryštofová  

Aktuality

16. 9. 2010

Návštěva paní Livie Klausové v Dětském domově Jemnice

V rámci návštěvy prezidentského páru v Kraji Vysočina zavítala dne 14. září 2010 paní Livia Klausová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových, do Dětského domova Jemnice v Kraji Vysočina.

Paní Livia Klausová si povídá s dětmi

Spolu s dětmi a zaměstnanci Dětského domova Jemnice (foto Michaela Hasíková)


1. 9. 2010

Zadejte název aktuality


1. 9. 2010

Zakončení řidičského kurzu

Všem našim čtenářům

zasílám aktuální informace ze zakončení řidičského kurzu, který nadační fond již šestým rokem pořádal v krásném prostředí lipenského jezera. Ve spolupráci s ÚAMK, a.s. a skvělými lektory z českobudějovické autoškoly bylo všech 11 účastníků letošního kurzu během 16-ti dnů připravováno na zvládnutí pravidel silničního provozu, řízení automobilu a samozřejmě závěrečných zkoušek, které účastníci skládali poslední srpnové pondělí v Českých Budějovicích.

Trošku nám zapracovaly nervy a zkušební komisaři byli jako vždy velmi přísní a tak se ne všem podařilo na první pokus uspět. O to více gratulujeme těm, kteří zkoušku úspěšně zvládli a už brzy budou držiteli řidičského oprávnění. Těm, kterým to napoprvé nevyšlo držíme palce na druhý pokus.


24. 5. 2010

Zadejte název aktuality


24. 5. 2010

Paní Livia Klausova a zástupci nadačního fondu na návštěvě v dětských domovech

Dne 17. května 2010 se paní Livia Klausová v doprovodu zástupců nadačního fondu rozjela na setkání s dětmi, účastníky nadačního projektu Startovné do života, do vybraných dětských domovů. S první dámou měly možnost hovořit děti z dětského domova v Uherském Ostrohu, ostatní představitelé nadačního fondu se vydali do dalších dětských domovů v Humpolci, Znojmě, Uherském Hradišti a Strážnici. Setkání s mládeží v dětských domovech splnila naše očekávání. Fotografie z těchto setkání si můžete prohlédnout zde.


13. 5. 2010

Nejlepší odměna za naši práci

Dobrý den! Jsem členka senior klubu v Dubňanech a nyní se moje kolegyně účastní kurzu senioři komunikují v Čejkovicích. Já jsem byla v tomto kurzu v září 2009 v Kyjově a byl o to velký zájem. Manžel a synové mně přesvědčili, abych si pořídila počítač a zrovna začalo toto školení...


12. 5. 2010

Zadejte název aktuality


12. 5. 2010

V jednotlivých obcích a městech České republiky začínají kurzy nadačního projektu Senioři komunikují

7. května 2010 byl za přítomnosti slečny Mgr. Petry Hochmanové z Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových úspěšně ukončen jeden z prvních kurzů 4. ročníku projektu Senioři komunikují. Kurz, který se konal v Třebíči, byl seniory hodnocen velmi kladně a přínosně.

Senioři z Třebíče


27. 4. 2010

Zadejte název aktuality


27. 4. 2010

Poděkování, které nás potěšilo

Hanička Hanáčková


22. 3. 2010

IV. ročník projektu Senioři komunikují 2010

Na základě výběrového řízení na realizaci kurzů zaměřených na výuku obsluhy osobních počítačů včetně internetu, užívání mobilních telefonů a platebních karet v rámci projektu Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových „Senioři komunikují“ bylo správní radou nadačního fondu vybráno 23 pořadatelů na realizaci 100 kurzů v rámci celé České republiky.

Seznam vybraných pořadatelů naleznete zde.

Hlavními partnery Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových při realizaci tohoto projektu jsou:


22. 3. 2010

Řidičské průkazy v roce 2010

V letošním roce bude probíhat jeden intenzivní kurz a to od 13.8 – 30.8.2010 s kapacitou 12 míst. V době konání kurzu nesmí věk žadatele přesáhnout 26 let a zároveň mu při skládání závěrečné zkoušky musí být 18 let.

Zájemce o účast v kurzu si dovolujeme požádat o následující dokumenty:

1.Doporučující dopis třídního učitele, ve kterém bude zejména zhodnocena schopnost přihlášeného absolvovat kurz a zkoušku během 14 dní.

2.Pololetní vysvědčení ze školního roku 2009/2010.

3.Osobní motivační dopis žadatele – s údaji o vlastní osobě (jméno, datum narození, adresa, mail, telefon) ve kterém je uveden důvod potřeby získání řidičského průkazu (např. předpoklad uplatnění v rámci budoucího povolání).

4.Doporučující dopis dospělé osoby, která žadatele zná - např. vychovatele/lky, sociální pracovnice, pana ředitele/paní ředitelky DD.

5.Kopie výměru přídavku na dítě, popř. dalších sociálních přídavcích.

Uzavírka přihlášek je 30.4 2010. Konečný výběr proběhne do 31. 5. 2010.


18. 3. 2010

Zadejte název aktuality


18. 3. 2010

AHOLD Czech Republic, a.s. daroval Nadačnímu fondu manželů Livie a Václava Klausových přes jeden milion korun

Počátkem tohoto roku darovala síť supermarketů Albert společnosti AHOLD Czech Republic, a.s. Nadačnímu fondu manželů Livie a Václava Klausových 1 212 097 Kč na nadační projekt Startovné do života. Šek převzala od generálního ředitele pana Jana van Dama předsedkyně správní rady paní Livia Klausová.

Zprava generální ředitel pan Jan van Dam, paní Livia Klausová, víceprezident společnosti pan Buck van der Werf

Manažeři prodejen supermarketů Albert

18. 3. 2010

Návštěva manželek velvyslanců v České republice – Diplomatic Spouses‘ Association v sídle Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových

17. března 2010 navštívily Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových v jeho sídle v Královské zahradě na Pražském hradě manželky velvyslanců v České republice. Dámy se zajímaly o nadační projekty, zvláště pak o projekt Startovné do života, na který Diplomatic Spouses‘ Association přispěla finanční částkou ve výši 100 000,-Kč.

Zprava Petra Hochmanová, koordinátorka projektu Startovné do života, Sabrina Hadjem, manželka alžírského velvyslance, koordinátora charitativních projektů DSA, Nafisa Athar, manželka pakistánského velvyslance, ekonomka sdružení, Andrea Brňová, manželka slovenského velvyslance, prezidentka DSA, Kamila Kryštofová, tajemnice Nadačního fondu.