Vítejte u nás!

Naše projekty mají jedno společné – vzdělání. Poskytujeme stipendia, příspěvky na kroužky, jazykové kurzy nebo na získání řidičského průkazu. Významně podporujeme počítačové kurzy pro seniory. Nezapomínáme ani na pomoc v případech hodných zvláštního zřetele.
Naše práce není možná bez finanční podpory dárců, za niž jim ze srdce děkujeme.

 

Tlačítko dárci Tlačítko projekty

 

Logo přidej se k nám na facebook

AKTUÁLNĚ
Jazykové kurzy v zahraničí 2021
26. 5. 2021  -  

Vyhlašujeme výběrové řízení do projektu Jazykové kurzy v zahraničí v roce 2021. 

Přihlášky přijímáme do 11.7.2021 (u kurzů s dřívějším odjezdem dle dohody)

Kurzy se plánují především na konec léta a podzim a jejich realizace závisí na aktuální situaci a nařízení ohledně COVID-19 v jednotlivých státech. 

Podrobnosti ohledně jazykovývh kurzů a přihlášku naleznete zde

Projekt Řidičské průkazy
10. 5. 2021  -  
Zkoušky jsou opět v plném proudu !! 
Po delší covidové pauze se opět povolily závěrečné zkoušky v autoškolách.
Gratulujeme Samuelovi Laughing
řidičský průkaz
PF 2021
28. 12. 2020  -  
PF 2021

Aktuality

22. 9. 2005

Livia Klausová zahájí dětský sportovní den

Předsedkyně Nadačního fondu paní Livia Klausová v sobotu 24. září 2005 v 11.00 hodin v pražské Stromovce zahájí dětský sportovní den, který pořádá firma LG spolu s Nadačním fondem manželů Livie a Václava Klausových. Sportovního dne se zúčastní děti z Dětských domovů z celé České republiky.


9. 9. 2005

Účastník kurzu angličtiny na Maltě

V září absolvuje čtrnáctidenní kurz angličtiny na Maltě Martin Novák. Zpáteční letenku poskytla společnost Air Malta.


6. 9. 2005

Děti z dětských domovů úspěšně složily řidičský kurz

Zástupci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových a partnera projektu společností ÚAMK slavnostně zakončili, v pondělí 5. září 2005 ve 13:00 hodin v Hotelu Fontána v obci Hrdoňov u Lipenské přehrady, 14-ti denní intenzivní řidičský kurz, který byl určen mladým lidem z dětských domovů.

Účastníci kurzu, o který byl mimořádný zájem, se během 14 dnů věnovali jak výuce předpisů, teorii a zásadám bezpečnosti jízdy, tak výcviku v řízení a údržbě vozidla. Celý kurz byl zakončen předepsanými zkušebními testy z teoretické a technické části a zkušebními jízdami. Všech 11 účastníků ve všech předepsaných zkouškách uspělo a získalo tak řidičský průkaz skupiny B.

Vedle již probíhajícího projektu „Startovné do života“ se jedná o další podporu dětí z dětských domovů při jejich vstupu do „reálného“ života.


2. 9. 2005

Řidičské průkazy pro děti z dětských domovů

Zástupci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových v pondělí 5. září 2005 v 11.00 hodin v Hotelu Fontána v obci Hrdoňov u Lipenské přehrady slavnostně předají řidičské průkazy dětem z dětských domovů. Účastníci kurzu, o který byl mimořádný zájem, se během 14 dnů věnovali jak výuce předpisů, teorii a zásadám bezpečnosti jízdy, tak výcviku v řízení a údržbě vozidla. Kurz bude zakončen předepsanou zkouškou k získání řidičského průkazu skupiny B.

Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, v rámci podpory budoucího uplatnění dospívajících dětí z dětských domovů, umožnil vybraným zájemcům zúčastnit se intenzivního řidičského kurzu, který bude zakončen závěrečnou zkouškou s možností získání řidičského průkazu skupiny B. Vedle již probíhajícího projektu „Startovné do života“ se jedná o další podporu dětí z dětských domovů při jejich vstupu do „reálného“ života.


31. 8. 2005

Účastníci kurzu angličtiny ve Velké Británii v září

Na čtrnáctidenní intenzivní kurz angličtiny odcestuje počátkem září do Bournemouthu Jiřina Pavelková. O týden později odcestuje rovněž na kurz angličtiny Petr Krsek.


31. 8. 2005

Účastnice kurzu němčiny v Kasselu

Petra Nosková se v září zúčastní měsíčního kurzu němčiny v Kasselu v Německu.


31. 8. 2005

Zasedání správní a dozorčí rady nadačního fondu

Dne 25. srpna 2005 se konalo jednání správní a dozorčí rady nadačního fondu.


31. 8. 2005

Startovné do života – motivační bonusy

S koncem školního roku nastala doba, kdy měli opatrovníci dětí v dětských domovech možnost navrhnout svým dětem takzvaný motivační bonus, který je určen dětem zařazeným do projektu Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových s názvem „Startovné do života“.

Na začátku školního roku byla s dětmi projednána motivační kritéria, kterými podle rozhodnutí správní rady našeho nadačního fondu jsou:

  1. výsledky v přípravě na budoucí povolání, resp. jejich zlepšování,
  2. chování,
  3. úspěchy v mimoškolních aktivitách.

Úkolem stanovených opatrovníků bylo projednat s dětmi konkrétní cíle v rámci každého kritéria, monitorovat jejich plnění v průběhu následujícího pololetí a k 30. červnu 2005 vyhodnotit jejich plnění. Všichni opatrovníci byli vyzváni k tomu, aby přistoupili k hodnocení dětí tak, aby se naplnil i obsah tohoto bonusu, který nese přívlastek „motivační“.

Náš nadační fond obdržel návrhy na přidělení motivačních bonusů od ředitelů 78 dětských domovů, kteří navrhli přidělení bonusu celkem 529 dětem. Výše navrhovaného bonusu byla velmi rozdílná. Opatrovníci přistupovali k vyhodnocování výsledků dětí velmi zodpovědně a navrhovali dětem různou výši bonusu od 100,- Kč až po maximální možnou výši bonusu 1500,- Kč, a to v návaznosti na jejich výsledky, jichž v uplynulém školním roce dosáhly.

Správní rada nadačního fondu pak na svém zasedání dne 25. 8. 2005 schválila přidělení motivačních bonusů dle obdržených návrhů. Celkem bude mezi děti rozděleno 534150,- Kč s tím, že příslušné částky budou připsány dětem na jejich „dětská konta“ v průběhu měsíce září.


30. 8. 2005

Livia Klausová se setkala s manželkami velvyslanců

Předsedkyně Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových se v úterý 30. srpna 2005 na zámku v Lánech setkala s manželkami velvyslanců. Při rozhovoru s paní Livií Klausovou měly manželky českých diplomatů možnost vyměnit si dojmy a zkušenosti ze života na ambasádách. Livia Klausová založila tradici každoročního setkávání s manželkami diplomatů před třemi roky.


Setkání paní Livie Klausové s manželkami velvyslanců.


29. 8. 2005

Řidičské průkazy pro děti z dětských domovů

Zástupci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových v pondělí 5. září 2005 v 11.00 hodin v Hotelu Fontána v obci Hrdoňov u Lipenské přehrady slavnostně předají řidičské průkazy dětem z dětských domovů.


29. 8. 2005

Livia Klausová předala invalidní vozíky

Livia Klausová, předsedkyně Nadačního fondu Livie a Václava Klausových, předala v pondělí 29. srpna 2005 na zámku v Lánech, při příležitosti představení jednoho z projektů Nadačního fondu, první vozíky zdravotně postiženým spoluobčanům. Mezi obdarovanými byl také pan Pavel Šírek, který pracuje jako čalouník a opravář starožitného nábytku. Nový vozík umožní panu Šírkovi opět naplno pracovat ve své dílně. Další obdarované, dvanáctilé Magdaleně, usnadní nový elektrický vozík návštěvu školy.

Na projektu se spolu s Nadačním fondem Livie a Václava Klausových podílela tchajwanská nadace Formosa, která české straně darovala sto tisíc dolarů. Polovina částky přišla právě na výrobu mechanických a elektrických vozíků. Druhá polovina směřuje do Fakultní nemocnice v Motole, která za ni pořídí vozíky pro pacienty spinální jednotky.

Skupinu postižených, kteří dar obdrželi, pomohly vybrat Nadace Charty 77, Centrum Paraple a Klinika rehabilitačního lékařství Albertov.


Společná fotografie s paní Livií Klausovou po slavnostním předání vozíků.


29. 8. 2005

Livia Klausová navštívila s dětmi z dětských domovů Shakespearovské slavnosti

Předsedkyně Nadačního fondu paní Livia Klausová se v pondělí 29. srpna 2005 na Pražském hradě setkala s dětmi z dětského domova Pyšely a spolu s dalšími členy Nadačního fondu je doprovodila do Purkrabství Pražského hradu, kde společně shlédli v rámci Letních Shakespearovských slavností divadelní představení Večer tříkrálový.

Dvěstědvaceti dětem a jejich doprovodům z dětských domovů bylo umožněno shlédnout divadelní představení: Večer tříkrálový, Hamlet a Romeo a Julie v rámci Letních shakespearovských slavností, které se každoročně konají v areálu Pražského hradu.

Vedle podpory dětí z dětských domovů prostřednictvím projektu „Startovné do života“, poskytování stipendií a jazykových kurzů v zahraničí, se Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových snaží těmto dětem pomoci i v oblasti kulturní vzdělanosti.


Společná fotografie dětí s paní Livií Klausovou a představiteli nadačního fondu před návštěvou divadelního představení.


19. 8. 2005

T-Mobile Charity Cup

Dne 19. srpna 2005 se členové správní rady paní Livia Klausová a pan Ladislav Petrásek zúčastnili charitativního golfového turnaje, který na golfovém hřišti Golf Resort v Karlových Varech uspořádala společnost T-Mobile Česká republika ve spolupráci se společností ATLANTIK finanční trhy. Výtěžek z T-Mobile Charity Cupu v celkové výši 212.000,- Kč byl věnován Nadačnímu fondu manželů Livie a Václava Klausových ve prospěch jeho aktivit. Zde si můžete prohlédnout fotografie z této akce.


3. 8. 2005

Účastníci kurzů němčiny v Rakousku a Německu

V druhé polovině srpna absolvuje čtrnáctidenní kurz němčiny v Salcburku Zdeňka Sedláková. V Kasselu bude navštěvovat měsíční kurz němčiny Martin Gregor.


15. 7. 2005

Účastníci kurzů angličtiny v červenci a srpnu

V polovině července odcestovali na měsíční kurz angličtiny do Bournemouthu Veronika Hamzová a Martin Dvořáček. V polovině srpna je na stejném kurzu vystřídají Lucie Kučerová a Zlata Vyhnalíková.