Vítejte u nás!

Naše projekty mají jedno společné – vzdělání. Poskytujeme stipendia, příspěvky na kroužky, jazykové kurzy nebo na získání řidičského průkazu. Významně podporujeme počítačové kurzy pro seniory. Nezapomínáme ani na pomoc v případech hodných zvláštního zřetele.
Naše práce není možná bez finanční podpory dárců, za niž jim ze srdce děkujeme.

 

Tlačítko dárci Tlačítko projekty

 

Logo přidej se k nám na facebook

AKTUÁLNĚ
Jazykové kurzy v zahraničí 2021
26. 5. 2021  -  

Vyhlašujeme výběrové řízení do projektu Jazykové kurzy v zahraničí v roce 2021. 

Přihlášky přijímáme do 11.7.2021 (u kurzů s dřívějším odjezdem dle dohody)

Kurzy se plánují především na konec léta a podzim a jejich realizace závisí na aktuální situaci a nařízení ohledně COVID-19 v jednotlivých státech. 

Podrobnosti ohledně jazykovývh kurzů a přihlášku naleznete zde

Projekt Řidičské průkazy
10. 5. 2021  -  
Zkoušky jsou opět v plném proudu !! 
Po delší covidové pauze se opět povolily závěrečné zkoušky v autoškolách.
Gratulujeme Samuelovi Laughing
řidičský průkaz
PF 2021
28. 12. 2020  -  
PF 2021

Aktuality

21. 11. 2006

Praxe v centru pro tělesně a duševně postižené Vitalise ve Velké Británii

Na přelomu října a listopadu se slečna Michaela Svaková zúčastnila praxe v centru pro tělesně a duševně postižené Vitalise ve Velké Británii, kde se pod odborným dohledem jako dobrovolnice starala o klienty zmíněného centra. Nadační fond Michaele poskytl příspěvek na dopravu do Londýna. Zde je k prohlédnutí několik fotografií z místa pobytu.


24. 10. 2006

Jazykový kurz v Málaze

Slečna Aneta Hybšová absolvovala letos v září kurz španělštiny na jazykové škole Escuela International v Málaze. Fotografie z místa pobytu si můžete prohlédnout zde.


20. 10. 2006

Senioři komunikují

Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových zahájí v pondělí dne 23. října 2006 v Náchodě pilotní běh nového projektu „Senioři komunikují“.

Zahájení projektu proběhne v 8.30 hodin v náchodské Městské knihovně za účasti Libuše Schmidové, tajemnice paní Livie Klausové a členky dozorčí rady fondu, a člena správní rady fondu Ladislava Petráska.

Jedná se o sérii kurzů, během nichž budou mít senioři z padesáti měst České republiky příležitost blíže se seznámit s osobními počítači, internetem, mobilním telefonem či používáním platební karty.

Na projekt je nadační fond připraven vynaložit přes dva a půl milionu korun.


19. 9. 2006

Motivační bonusy

Na konci minulého školního roku jsme požádali všechny opatrovníky dětí v dětských domovech o návrhy poskytnutí motivačních bonusů pro děti zařazené do projektu „Startovné do života“.

Většina opatrovníků tak učinila, projednala s dětmi plnění jejich motivačních kritérií, na nichž se při zahájení školního roku společně dohodli, a návrhy bonusů nám zaslala.

Hlavními motivačními kritérii již pravidelně jsou:

  1. výsledky v přípravě na budoucí povolání, resp. jejich zlepšování
  2. chování
  3. úspěchy v mimoškolních aktivitách

Podle ohlasů a navržených bonusů věříme, že bylo opatrovníky plnění kritérií v průběhu školního roku monitorováno a k 30. červnu 2006 pak byly spravedlivě ohodnoceny nepochybně rozdílné přístupy dětí k plnění jejich školních i mimoškolních povinností. Minimální výše bonusu nebyla stanovena, výše maximální však byla ohraničena limitem 1.500,- Kč.

Celkem si tak za uplynulý školní rok vysloužilo motivační bonus 440 dětí, jimž bude na základě schválení výplaty bonusů správní radou nadačního fondu dne 28.8.2006 v průběhu měsíce září vyplaceno celkem 500 950,- Kč. Možnosti udělení motivačního bonusu využilo 83 dětských domovů z celé České republiky.

Věříme, že možnost získání této finanční odměny bude pro všechny děti motivační i v roce nadcházejícím.


10. 9. 2006

Návštěva paní Livie Klausové v Dětském domově Jablonec nad Nisou

Během třídenní cesty prezidentského páru po Libereckém kraji navštívila paní Livia Klausová dne 7. září 2006 Dětský domov Jablonec nad Nisou. Prohlédněte si fotografie z dětského domova, které naleznete zde.


18. 8. 2006

Řidičské průkazy pro děti z dětských domovů

Zástupci Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových spolu se zástupci partnera v projektu společností ÚAMK slavnostně zahájili v pátek 18. srpna 2006 již druhý 14 denní intenzivní řidičský kurz, který v následujících dnech absolvuje 12 mladých lidí z dětských domovů.

Kurz se uskuteční, stejně jako v loňském roce, v Hotelu Fontána v obci Hrdoňov u Lipenské přehrady. Účastníci kurzu, o který byl mimořádný zájem, se budou během 14 dnů věnovat jak výuce předpisů, teorii a zásadám bezpečnosti jízdy, tak výcviku v řízení a údržbě vozidla. Celý kurz pak bude dne 4. září 2006 zakončen předepsanými zkušebními testy z teoretické a technické části a zkušebními jízdami. Fotografie ze zahájení najdete zde.

Vedle již probíhajícího projektu „Startovné do života“ se jedná o další podporu dětí z dětských domovů při jejich vstupu do „reálného“ života. Věříme, že i tento kurz bude stejně úspěšný jako ten loňský a že na základě dobrých výsledků budeme i v roce příštím v úspěšné sérii řidičských kurzů pokračovat.


3. 7. 2006

Letní divadelní představení

Dne 2. července 2006 se děti z Dětského domova Havířov-Podlesí se svým doprovodem vydaly do Prahy na divadelní představení v rámci Letních shakespearovských slavností 2006. Byl tak zahájen již druhý ročník projektu Letní divadelní představení, který nadační fond pořádá ve spolupráci s Agenturou Schok a HVB Bank. Více o projektu si přečtěte zde.


27. 6. 2006

Návštěva paní Livie Klausové v Dětském domově Volyně

Paní Livia Klausová v rámci návštěvy prezidentského páru v Jihočeském kraji zavítala dne 25. června 2006 do Dětského domova a speciální školy Volyně. Fotografie z dětského domova jsou k prohlédnutí zde.


3. 6. 2006

Setkání s dárci a dobrovolníky nadačního fondu

Dne 31. května 2006 se v Míčovně v Královské zahradě Pražského hradu konalo setkání představitelů Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových s dárci a dobrovolníky. Setkání bylo příležitostí k prezentování činnosti nadačního fondu v uplynulém roce. Příjemnou atmosféru dotvořilo vystoupení Vladimíra Kerndla a jeho skupiny. Fotografie si můžete prohlédnout zde.


2. 6. 2006

Klementinum dětem

Dne 23. května 2006 zahájil Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových ve spolupráci s Národní knihovnou České republiky nový projekt se jménem Klementinum dětem. V rámci něj se děti z dětských domovů z celé republiky mají možnost zúčastnit prohlídky Barokního knihovního sálu, Astronomické věže a Zrcadlové kaple v Klementinu, poté je čeká setkání s představiteli nadačního fondu a vše je završeno prohlídkou krás Pražského hradu. Zde si můžete prohlédnout fotografie z návštěv jednotlivých dětských domovů.


30. 5. 2006

PAKA CUP v boccie

Ve dnech 27. – 28. května se ve sportovní hale 1. ZŠ v Nové Pace uskutečnil 8. PAKA CUP v boccie, který zorganizovalo občanské sdružení Sportem proti bariérám – Český ráj. Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových poskytl nadační příspěvek na úhradu nájemného a odměny pro vítěze – mobilní telefony. Slavnostního vyhlášení výsledků se v neděli 28. května zúčastnil za nadační fond člen správní rady, pan JUDr. Ladislav Petrásek. Velice ocenil úsilí a nadšení, s níž občanské sdružení Sportem proti bariérám – Český ráj zorganizovalo turnaj, i to, že turnaj podpořilo město Nová Paka. Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde.


7. 5. 2006

Otevření stálé výstavy o Emě Destinové

Paní Livia Klausová udělila záštitu stálé výstavě o Emě Destinové, která byla otevřena dne 6. května 2006 v zámku ve Stráži nad Nežárkou. Fotografie z slavnostního otevření zámku a výstavy si můžete prohlédnout zde.


6. 5. 2006

Průběh projektu Získání řidičského průkazu

Ve dnech 6. a 7. května 2006 navštívila Lucie Veltruská, administrátorka nadačního fondu, studenty, kteří se účastní víkendových kurzů výuky a výcviku v rámci projektu Získání řidičského průkazu. Fotografie z víkendového setkání najdete zde.


28. 4. 2006

Paní Livia Klausová se setkala s velvyslankyněmi a s manželkami ambasadorů

Dne 26. dubna 2006 se paní Livia Klausová na zámku v Lánech setkala s mimořádnými a zplnomocněnými velvyslankyněmi a s manželkami ambasadorů v České republice. Dámy si nejdříve poslechly koncert kvarteta Virtuosi di Praga a pak se procházkou přesunuly do Zámečku, kde jim děti z Dětské opery Praha zazpívaly několik písní. Fotografii účinkujících z Dětské opery Praha si můžete prohlédnout zde.


25. 4. 2006

Návštěva paní Livie Klausové v Dětském domově v Chebu

Paní Livia Klausová navštívila dne 12. dubna 2006 děti a zaměstnance z Dětského domova v Chebu. Fotografie z tohoto setkání najdete zde.