V první řadě bych chtěla moc poděkovat Nadačnímu fondu manželů Livie a Václava za možnost splnit si dlouho vysněný sen studia v zahraničí, který se uskutečnil 18.6 -3.7.2011.

Výuka začínala hned v pondělí 20. 6. rozřazovacím testem, podle kterého nás pedagogové zařadili do tříd, podle urovně francoužštiny. Byla jsem ve tříde s urovní jazyka francouzského B1+. Test se skládal z poslechu, didaktického testu a menšího pohovoru. Výuka pak probýhala každý den od 8:45-12h, 14-15:30 odpolední vučování v Atelieru, kde byli studenti rozřazeni podle svých zájmů. Já si vybrala gramatiku. Studenti si mohli vybrat gramatiku, ustní cvičení, příprava na zkoušky DELF, příprava pro studia na univerzitách atd. Výuka v hodinách byla velice dobrá a zábavná. Chtěla bych vyzdvyhnout práci profesorů v Cavilamu, kteří odvedli vynikající práci a určitě se podíleli na mým zlepšení ve francouzštině.

Bydlela jsem v hostitelské rodině, která bydlela kousek od školy i centra města, pěšky pouhých 12 minut. Snadno jsem se dostala na srazy s přáteli a nebo programy organizované Cavilamem. Rodina byla moc hodná, vstřícná a ráda jsem se s nimi bavila. Bydlela jsem sama v pokoji, ke kterému patřila i koupelna. Vše bylo moc pěkně zařízeno. S rodinou zůstanu v kontaktu.

Programy organizované školou byly zajímavé. Nejvíce mě bavilo promítání filmů, přímo ve škole v menším kině. Promítání se uskutečnovalo vždy dvakrát do týdne a filmy byly vtipné a dalo se jim dobře rozumět. Zučastnila jsem se taky výuky golfu, která trvala přibližně 3 hodiny, a našla jsem v golfu díky Cavilamu velkou zálibu. Bylo zde plno výletů do jiných měst jako Clermont-Ferrrard, kam jsem s přáteli jela, a nebo Lyon. Každé pondělí a každý pátek byl organizován večírek, kde jste se velice snadno seznamili s ostatními studenty z celého světa.

Snídani a večeři jsem měla v hostitelské rodině, která vařila moc dobře, a na obědy jsme chodili s kamarády do cantýny, která je hned v areálu školy, a nebo jsme si kupovali bagety. Taky je zde velice dobrá turecká restaurace, která není drahá a dobře se v ní najíte.

Doprava byla rychlá a jednoduchá. Do Lyonu jsem přijela autobusem v ranních hodinách a na nádraží jsem si koupila lístek na vlak do Vichy. Cesta vlakem trvala necelé dvě hodiny.

Zajištění kurzu bylo velice dobře zařízeno organizačně, vše bylo zařízeno během dvou týdnů. Tímto bych chtěla taky poděkovat paní Mgr. Procházkové za vstřícné a rychlé jednání.

Pobyt ve Vichy mě strašně nadchnul. Odvezla jsem si plno zážitků, seznámila jsem se s hodně kamarády a díky kurzu jsem nyní v kontaktu s lidma z celého světa. Dva týdny uběhly strašně rychle, klidně bych ve Vichy zůstala déle. Ještě jednou moc děkuji.