Vítejte u nás!

Naše projekty mají jedno společné – vzdělání. Poskytujeme stipendia, příspěvky na kroužky, jazykové kurzy nebo na získání řidičského průkazu. Významně podporujeme počítačové kurzy pro seniory. Nezapomínáme ani na pomoc v případech hodných zvláštního zřetele.
Naše práce není možná bez finanční podpory dárců, za niž jim ze srdce děkujeme.

 

Tlačítko dárci Tlačítko projekty

 

Logo přidej se k nám na facebook

AKTUÁLNĚ
Jazykové kurzy v zahraničí 2020
18. 3. 2020  -  

Vyhlašujeme výběrové řízení do projektu Jazykové kurzy v zahraničí v roce 2020. 

Přuhlášky přijímáme do 27.3.2020.

Vzhledem k současné situaci postačí, když nám do 27.3.2020 zašlete emailem informaci, že máte o kurz zájem. Ostatní dokumenty pak dodáte po vzájemné dohodě a dle situace. 

Kurzy se plánují až na konec léta a podzim. Též podle situace ohledně COVID-19. 

Podrobnosti ohledně jazykovývh kurzů a přihlášku naleznete zde
Lázně Luhačovice
25. 1. 2020  -  
Převzetí šeku od Lázní Luhačovice a Lázní Jáchymov z rukou generálního ředitele MUDr. Eduarda Bláhy na 24. reprezentačním plese. Šek za nadační fond převzala předsedkyně správní rady, paní Livia Klausová a ředitelka Kamila Kryštofová  
11.6.2014

Setkání s dárci 2014

Dne 5. června 2014 se v odpoledních hodinách v Rožmberském paláci na Pražském hradě konalo setkání dárců a dobrovolníků Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových za účasti jeho obou zřizovatelů, manželů Klausových.

Toto v pořadí již jedenácté poděkování dárcům za jejich finanční podporu a pomoc bylo tradičně okořeněno hudebním vystoupením jednoho z podporovaných studentů. V tomto roce dostala příležitost studentka hry na akordeon, Anežka Gebauerová z Fulneku. Po svém samostatném vystoupení si zahrála také s hudebním
seskupením Cimballica a společně sklidili veliký úspěch.

Nadační fond se věnuje nejen podpoře vzdělávání a rozvoji v zájmových aktivitách dětí a studentů ze
sociálně slabých rodin, ale pomáhá také seniorům orientovat se ve světě počítačů a bankovních služeb. Také v tomto roce bylo vylosováno pět studentů „seniorů“, kteří byli pozváni na setkání a obdrželi dárek za chuť vzdělávat se i v pokročilém věku.

Jak uvedla ředitelka nadačního fondu, paní Kamila Kryštofová, bylo od založení fondu, tedy od roku 2003, vyplaceno již 21 tisíc příspěvků v celkové hodnotě 58 milionů Kč.

 

img  img img img img img

Foto: Romana Rašovská