Popis projektu

První kurzy projektu Senioři komunikují byly zahájeny již v roce 2007 a do dnešního dne bylo v rámci celé České republiky proškoleno téměř deset tisíc posluchačů.

Cíl:
Seznámení seniorů se základní obsluhou PC a využíváním internetu, s používáním elektronické pošty a se psaním textu. Cílem je naučit seniory používat bankovní služby.

Cílová skupina:

Senioři důchodového věku, kteří dosud neměli příležitost seznámit se s používáním těchto komunikačních prostředků.

Hlavním partnerem Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových při realizaci tohoto projektu je:

Kurz v Napajedlech, Šternberku a Hlubočkách byl v roce 2016 hrazen z grantu Nadačního fondu Veolia:

'Nadační fond Veolia'

Rok 2017

11. ročník projektu Senioři komunikují - výsledky výběrového řízení

Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových níže zveřejňuje výsledky výběrového řízení organizátorů, kteří uskuteční kurzy určené pro seniory a zaměřené na výuku obsluhy osobních počítačů včetně internetu a základních bankovních služeb.

Senioři komunikují 2017 - seznam vybraných obcí

 

Tematická specifikace učebních textů

Seznam realizovaných obcí

Virtuální kolega

Účastníci projektu Senioři komunikují si mohou zopakovat a připomenout probranou látku pomocí názorných videonávodů na stránce Virtuálního kolegy. Na ni můžete přejít kliknutím na tento odkaz: www.virtualnikolega.cz/SenioriKomunikuji.

Nejprve je potřeba se registrovat. Při registraci je vyžadováno heslo / ověřovací kód, který Vám rádi na požádání sdělíme - napište si o něj na adresu info@nadacnifondklausovych.cz.

Po registraci a přihlášení najdete na černé liště nahoře "Kurzy na míru". Když na nápis najedete myší, ukáže se nadpis Senioři komunikují. Na ten kliknete a pak už se Vám níže na stránce objeví jednotlivé lekce věnující se různým tématům spojeným s prací na počítači.