Dobrý den, zasílám zprávu o pobytu.

 

Cesta na místo proběhla v pořádku, vlak do Německa měl sice zpoždění, ale pan Leeder na nás přesto trpělivě počkal a z nádraží nás spolu s mou spolucestující/spolubydlící vyzvedl. Dostaly jsme krásný pokoj, vlastní koupelnu. S ubytováním jsem byla zcela spokojená. Snídaně nebyly nějak vydatné, avšak dostačující, zato večere byly vesměs teplé a dobře jsem se mohla po celém unavujícím dni najíst. 

Na poslední noc jsme se musely přestěhovat do jednoho pokoje v samotné škole Horizonte, protože jsme se dozvěděli, že rodina odjíždí v pátek ráno do Drážďan, ale vše pak proběhlo v pořádku. S rodinou jsem se jinak snažila co nejvíc komunikovat, byli milí, když mi ale došly otázky, bylo to trochu horší, poněvadž nebyli moc upovídaní. Více jsem pak tedy v němčině mluvila spíše se svými spolužáky.

Tady už se dostávám k druhé části – k samotnému kurzu. Byla jsem mile překvapená, jak jsou tam všichni pracovníci milí a ochotní. Po krátkém rozhovoru s jednou paní učitelkou jsem byla zařazena do skupiny B2, která byla následující týden rozdělena ještě do dvou dalších skupin kvůli příliš velkému počtu žáků na skupiny B2.1 a B2.2 – já se dostala ještě do té vyšší, takže jsem měla možnost poznat i novou paní učitelku, nové spolužáky a trochu jiný styl výuky. Probrali jsme nějakou novou gramatiku, popovídali si o různých tématech, udělali i pár poslechových cvičení a přiučili se mnoho nových slovíček. Bylo to skvělé. V rámci školního programu jsem se během těch dvou týdnů dostala dokonce do Mnichova a na mnoho dalších zajímavých výletů. 

S tímto dvoutýdenním kurzem jsem byla mnohem více než spokojená, vlastně se mi vůbec nechtělo jet domů. Musím nakonec říct, že Nadačnímu fondu manželů Klausových patří můj obrovský dík. Za to, jaké příležitosti se mi díky nim naskytlo, za skvělou organizaci celého pobytu včetně dopravy a ubytování a za nezapomenutelné zážitky z města Regensburg, které jsem jen díky nim mohla prožít. 

 

S přáním pěkného dne,

Johana Ledvoňová 

'Ledvoňová (1)''Ledvoňová (3)''Ledvoňová (4)''Ledvoňová (2)''Ledvoňová (5)''Ledvoňová (8)''Ledvoňová (9)''Ledvoňová (6)''Ledvoňová (7)''Ledvoňová (10)'