Dobrý den, chci vám opravdu moc poděkovat za možnost být na jazykovém kurzu. Myslím si, že jsem si odtud hodně odvezl.

Doprava proběhla v pořádku. Před odjezdem jsem se emailem domluvil s panem Ledererem, že na mě bude čekat u nádraží. Měl cedulku „Jonáš Herec“, to byla dobrá věc, jinak bych ho asi hledal těžce. Na nádraží v Praze jsem měl hodinu na přestup, takže jsem to bez problému zvládl. Jediné co bych vám k dopravě mohl doporučit, je zeptat se účastníka kurzu na slevu, já mám IN 25 Kartu s „Rail plus“, tak to Vám mohlo něco ušetřit.

Ubytování u Ledererů se mi moc líbilo. Měl jsem vlastně apartmán. Jeden pokoj se schůdky nahoru k podkrovnímu pokoji s postelí. Měli hodně květin a klavír (hraji na něj). Jsou to velmi přátelští lidé.  Jelikož přijely jejich děti na návštěvu, tak jsem měl možnost ochutnat grilované maso a vidět šťastnou německou rodinu.

Strava mi vyhovovala, Ledererovi vařili dobře a v Regensburgu byl velký výběr restaurací a fastfoodů. Peníze z kapesného od Vás mi vystačily. Na snídani jsem měl toasty s marmeládou (nabízeli mi i jiné věci, ale mně to tak vyhovovalo). Večeře byly většinou teplé. Některé kombinace byly zvláštní. Hranolky s jablkovým pyré například.

Po jazykové stránce mi kurz dal hodně. Mluvit německy doma ve škole a v Německu je pořádný rozdíl. Ze začátku mi to moc nešlo, ale po čase jsem se rozhovořil. Potraviny, nápisy, reklamy, pivo – všechno bylo německy. Naučil jsem se hodně slovíček a přirozeně.

Vyučování ve škole se mi moc líbilo, kurz byl intenzivní. Mluvili jsme téměř jen v němčině. Učili nás věci, co jsme si ve škole nikdy neříkali. Výuka byla zábavná, kolektiv ve třídě milý a učitelé taktéž. Učitelé a žáci si tykali, ale vzájemný respekt byl, protože tam nikdo nebyl z donucení. Naše paní učitelka byla hodně akční, nikdy jsme nebyli v klidu. Myslím si, že umím tak o 50 % víc než předtím.

Domluva z Vaší strany byla výborná a nevím, co bych Vám mohl vytknout, nebo poradit, žádná informace mi nechyběla.

Mým následovníkům bych poradil asi jen, ať se nestresují a pobyt si užijí, co nejvíce můžou. A samozřejmě ať se také něco naučí.

Děkuji moc, opravdu.

Jonáš Herec

'Regensburg-Herec-DunajRegensburg-Herec-Walhalla