Reportáž o mém pobytu v anglickém městečku Margate

 

V neděli 27. srpna jsem společně ještě s dalšími studenty z Česka dorazila do přímořského města Margate, které se nachází na východ od Londýna. Cesta byla náročná a únavná, ale přivítání mou host family bylo velmi vřelé a okamžitě jsem se u nich cítila jako doma, což bylo skvělé po dobu celého pobytu. Jelikož pondělí poté byl ve Velké Británii státní svátek, tak se nekonala výuka a byli jsme jen seznámeni s chodem školy, s některými učiteli a také jsme měli vstupní rozhovor, který měl pomoci k rozřazení do tříd dle naší úrovně angličtiny. A abychom trochu poznali místo, kde jsme předešlého večera dorazili, měli jsme odpoledne okružní jízdu a procházku po nejbližším okolí. Nejen po našem Margate, ale také Broadstairs a Ramsgate. Počasí nám velmi přálo a my jsme tak hezky zahájili krásných čtrnáct dní tam.

Bylo velmi příjemné začít náš pobyt tak pohodovým způsobem, a tak díky tomu náš první vyučovací den ve škole nebyl nijak náročným. Popravdě jsem měla zprvu docela strach se pořádně rozmluvit. Dokonce mi i pár dní trvalo, než jsem začala pořádně stíhat mé host family, ale postupně to bylo lepší a lepší.

Škola měla báječnou atmosféru, velmi kamarádské prostředí a také jsem měla pocit, že pokud nebudu čemukoliv rozumět, mám se na koho obrátit a nezůstane to bez odezvy.

Jelikož jsem byla na takovém kurzu poprvé životě, bylo tohle všechno pro mě velkým ulehčením.

Celých 14 dní jsem měla učitele jménem Robert, který byl velmi příjemný a milý. Hodně jsem si cenila jeho trpělivosti a také umění, jakým dokázal vysvětlit vše potřebné. Spolužáci se měnili, ale všichni byli moc fajn. Líbilo se mi také, že jsme byli z různých odlišných míst s různými kulturami a bylo krásné porovnávat ty malé detaily, které nám jsou vlastní.

Nejen čas strávený ve škole byl velmi krásným, ale i ten strávený mimo školu.

Odpoledne jsme trávili procházkami, návštěvami různých galerií, muzeí a poznáváním té spousty kouzelných míst zde se nacházejících. Člověk se tam opravdu nenudil a stále bylo co poznávat.

Rodina, ve které jsem pobývala, byla velmi vstřícná a milá. Kdykoliv jsem potřebovala poradit nebo jsem něco chtěla, snažili se mi co nejvíce pomoci. Opravdu se o mě krásně starali, a také velmi ochotně se mnou trénovali angličtinu. Byla témata, kdy v českém znění mám připravenou opravdu přesnou odpověď a velmi záleží na mém podání, takže bylo občas hodně náročné přenést tyhle myšlenky do angličtiny. Ovšem byl to ten nejlepší trénink.

S mými spolužáky jsem se díky široké nabídce aktivit mohla setkávat často i mimo školu.

Společně jsme navštívili třeba minipub tour, salsa evening či karaoke show. Výborně jsme se spolu bavili a poznávali se. Právě naše neformální setkání mi dávala hodně možností k dalšímu tréninku angličtiny.

Místo, kde jsem strávila kurz, bylo opravdu krásným a jeho okolí je plné míst vhodných k navštívení. První týden jsme se jedno odpoledne vydali do Canterbury a v pátek před naší cestou zpátky do České republiky jsme navštívili ještě Whitstable. Obě města stálo za to vidět, každé mělo jinou atmosféru a přeci se jimi podobně prolínala krásná anglická kultura a zdejší dějiny.

 

Děkuji nadaci za umožnění zúčastnit úžasného pobytu a načerpání spousty nových a krásných zkušeností.