Výuka

Po dobu dvou týdnů, které jsem strávila v zahraničí na jazykovém kurzu na Maltě, jsem docházela 10 dní do školy. Každý den jsem měla výuku od 9.00 hodin – 12.30 hodin. S tím, že jsme měli přestávku na svačinu od 10.45 – 11.15, kdy jsme mohli si zakoupit drobné občerstvení.

Výuku jsme zahájili v pondělí 6. června 2011 v 8.30 vstupním testem. Byl to test, který nás umístil do různých skupin dle úrovně našeho anglického jazyka. Já jsem byla poslána do té základní třídy. V naší třídě bylo 6 lidí. Naše paní učitelka se jmenovala Maria. Byla skvělá. Mluvila pomalu a tak, abychom jí rozuměli. Samozřejmě, že to nebylo lehké. Pro mě tedy ne. První týden jsem se snažila chytnout a alespoň trošku porozumět, ale to se mi povedlo až druhý týden. Dostávali jsme domácí úkoly domů. Škola nám nabízela možnosti internetu.

Učitelé a další pracovníci školy

Jak jsem se zmiňovala už, měla jsem celou dobu stejnou paní učitelku Mariu. Byla hodná a velice ochotná. Chápavá a pečlivá.

Ubytování

Celé dva týdny jsem byla ubytována v hostitelské rodině ve Vallettě v hlavním městě. Měla jsem školu i rodinu v jedné ulici, takže mi cesta do školy netrvala příliš dlouho. Moje rodina byla skvělá. Byla to starší rodina Anna a Peter Dimech. Měli čtyři děti, které s námi ale netrávily tolika času. Každý z nich měl už svůj život zařízený. Měli dvojčata Christiana a Danielu, kterým bylo 29 let. Daniela miluje malé děti a jezdí do Afriky vypomáhat a tímto na mě velice zapůsobila, jelikož též miluji různé tyto charitativní akce apod. Christian často pracoval. Julian, kterému bylo 20 let, s námi též netrávil tolik času. Žije se svojí přítelkyní a studuje vysokou školu. A poslední syn se jmenoval Jakob, kterému bylo 13 let. Ten s námi trávil spousta času. Byl aktivní a velice přátelský. Rád si se mnou povídal. Anna byla na mě moc hodná. S čímkoli jsem měla tu možnost za ní jít a poradit se. Starala se velice o mě pečlivě. Pan Peter byl velice upovídaný, a tak se mě pořád na něco vyptával a učil nové věci. Což mě pomohlo se zdokonalování angličtiny. Měla jsem svůj vlastní pokoj. Byl útulný. U rodiny se mi velice líbilo.

Program ve volném čase nabízený jazykovou školou

Škola nabízela na každý den akci, která nabízela studentům trávit čas angličtinou a poznáváním nové kultury. Odpoledne se většinou plánovali výlety po památkách a večer nějaké sezení v restauraci nebo diskotéka. O víkendech jsme měli možnost jet na celodenní výlety. Já jsem byla na ostrově Gozo.

Stravování

Strava mi moc neseděla na Maltě. Anna dobře vařila, ale jak jsme zvyklí na něco jiného, tak to byla zkouška co můj žaludek vydrží. Samozřejmě, že si musel zvyknout. Anna ráda často vařila fazole a těstoviny. Ale snažila se kombinovat. Dopoledne a odpoledne jsem si kupovala sama sendviče a ovoce.

Doprava

Do školy jsem chodila pěšky, takže jsem dopravu používala jen když jsem se rozhodla vyjet na pláž, která byla hodinu cesty. Byla jsem překvapená, že doprava na Maltě je velice levná. Ale co se týče řidičů, nepřipadá mi že by byli opatrní. Jezdí rychle. Moc se mi líbily kočáry s koňmi, které jsou na Maltě populární.

Zajištění kurzu, ubytování, popř. dopravy

Zajištění kurzu, ubytování a doprava byla skvělá. Vše bylo připraveno a zařízeno. Stačilo se jen optat. Jsme taky velice ráda, že jsem měla tu možnost sama cestovat a zkusit si jaké to je být sama na letišti a zařídit si co potřebuji. Stres to byl, ale i další zkušenost.

Další připomínky, dojmy atd.

V závěru bych chtěla ještě jednou moc poděkovat, že jsem dostala tu možnost vycestovat do ciziny za jazykem. Mám spousta nových zážitků, poznala jsem novou kulturu, novou zemi a nové přátele.

Veronika Matoušková