Hodnocení jazykového pobytu, Easy School of Languages Valletta, Malta 13. – 26. 11. 2011

Výuka:

První den školy se psal rozřazovací test, který se skládal ze slohové práce a didaktického testu. Poté proběhla menší exkurze po městě, kde sídlí škola. Byla jsem zařazena do skupiny pro pokročilé. Nebyl zde nikdo z ČR, což pro mé studium angličtiny bylo přínosnější. Studenti v mé skupině pocházeli z různých koutů světa, jako např. Německa, Francie, Senegalu,…Studium jazyka mě bavilo. Hodiny nebyly jednotvárné, dělali jsme různé poslechy, gramatiku, soutěže, hádanky a vždy mluvili o více či méně zajímavých tématech. Každý den jsme také dostávali domácí úkoly.

Učitelé a další pracovníci školy:

Po celou dobu mého pobytu jsem měla stejnou paní učitelku Taniu. Byla velice milá, ochotná a uměla vše podat a vysvětlit tak, abychom jí všichni rozuměli. Ostatní pracovníci byli také přátelští, kdykoli jsem něco potřebovala, mohla jsem se obrátit na paní na recepci, která mi vše pomohla ihned vyřešit a vyřídit.

Ubytování:

Bydlela jsem u hostitelské rodiny ve vedlejším městě. Měli 2 dcery, se kterými jsem si občas povídala. Měla jsem jednolůžkový pokoj s vlastní koupelnou, což bylo super. Líbilo se mi poznávat běžný život lidí v jiné zemi. Většinou jsme se vídali při snídani a u večeře. Vždy si se mnou ochotně povídali. Byla jsem s nimi velmi spokojená, protože byli přátelští a ochotně se o mě starali.

Program ve volném čase nabízený jazykovou školou:

Škola nabízela každý den odpolední i večerní program. Skládalo se to tedy z poznávacích i zábavných akcí. Sama jsem se zúčastnila např. výletu na Gozo, což je sousední ostrov. Bylo to úžasné. Vše bylo dobře zorganizováno a zajištěno. Seznámila jsem se zde s dalšími lidmi z celého světa. Ve škole byli také k dispozici počítače s internetem.

Stravování:

Snídaně i večeře jsem dostávala u rodiny. Obědy jsem si kupovala sama ve městě. Škola je menší, tudíž nemá svou vlastní jídelnu. Na večeři bylo vždy teplé jídlo. Malta leží blízko Itálie, proto se tam hodně jí těstoviny, také ryby. Paní pocházela z Koreje, tak mi uvařila i tamější specialitu. Vařila velmi dobře, takže mi jídlo chutnalo.

Doprava:

Cesta do školy trvala buď 40minut autobusem, nebo cca 10 minut trajektem, což bylo zajímavější. Jinak doprava po celém ostrově je celkem dobře zařízená. Na autobus se dá koupit denní/týdenní jízdenka, která platí pro dopravu po celém ostrově. Pro trajekt je možnost využití studentské slevy. Cesta na Maltu i zpět proběhla bez problémů.

Chtěla bych mnohokráte poděkovat Nadačnímu fondu Livie a Václava Klausových, za zprostředkování tohoto jazykového kurzu angličtiny. Všechno bylo perfektně zařízeno a zprostředkováno. Byla to obrovská příležitost ke zlepšení angličtiny, poznání nových míst, kultury a přátel. Velice si toho vážím. Byl to opravdu úžasný zážitek na celý život. DĚKUJI!

S pozdravem Marie Matůšová