Zpráva o jazykovém pobytu na zahraniční škole Easy School of Languages Valletta.

 

Ubytování: Byla jsem ubytovaná v hostitelské rodině ve Vallettě. Paní (Jane) bydlela sama, jen docházel její syn (Mike). Jane byla jako naše babička, každý den, když jsme ráno odcházeli do školy, nám mávala a posílala pusu. Byla ohromná. Když jsme odjížděli, všichni jsme brečeli, protože se nám od ní vůbec nechtělo. 

 

Škola: První den školy jsme psali vstupní test, podle kterého nás rozřadili do tříd po maximálně 8 lidech. První týden jsem byla bohužel umístěna do třídy, která byla až moc lehká, tudíž jsem psala test znovu a následující týden mě přeřadili o level výš. Ve škole byli všichni moc nápomocní a učitelé výborní. 

 

Volný čas: Volný čas jsem většinu trávila se svými přáteli na pláži či poznáváním nových míst. Bydlela jsem sice ve Valletě, ale většinu času jsem trávila na Sliemě, kam jsem po moři přejížděla trajektem. Autobusová doprava na Maltě je totiž opravdu šílená. 

 

Chtěla bych nadačnímu fondu poděkovat, že jsem měla tu příležitost se kurzu zúčastnit, poznat nové přátele, hlavně z Japonska a z Itálie, komunikovat plynule anglicky a především navštívit jinou kulturu a poznat nové věci. 

 

Moc vám děkuji. Daniela Rudovská