Vítejte u nás!

Naše projekty mají jedno společné – vzdělání. Poskytujeme stipendia, příspěvky na kroužky, jazykové kurzy nebo na získání řidičského průkazu. Významně podporujeme počítačové kurzy pro seniory. Nezapomínáme ani na pomoc v případech hodných zvláštního zřetele.
Naše práce není možná bez finanční podpory dárců, za niž jim ze srdce děkujeme.

 

Tlačítko dárci Tlačítko projekty

 

Logo přidej se k nám na facebook

AKTUÁLNĚ
Jazykové kurzy v zahraničí 2021
26. 5. 2021  -  

Vyhlašujeme výběrové řízení do projektu Jazykové kurzy v zahraničí v roce 2021. 

Přihlášky přijímáme do 11.7.2021 (u kurzů s dřívějším odjezdem dle dohody)

Kurzy se plánují především na konec léta a podzim a jejich realizace závisí na aktuální situaci a nařízení ohledně COVID-19 v jednotlivých státech. 

Podrobnosti ohledně jazykovývh kurzů a přihlášku naleznete zde

Projekt Řidičské průkazy
10. 5. 2021  -  
Zkoušky jsou opět v plném proudu !! 
Po delší covidové pauze se opět povolily závěrečné zkoušky v autoškolách.
Gratulujeme Samuelovi Laughing
řidičský průkaz
PF 2021
28. 12. 2020  -  
PF 2021
29.8.2005

Livia Klausová předala invalidní vozíky

Livia Klausová, předsedkyně Nadačního fondu Livie a Václava Klausových, předala v pondělí 29. srpna 2005 na zámku v Lánech, při příležitosti představení jednoho z projektů Nadačního fondu, první vozíky zdravotně postiženým spoluobčanům. Mezi obdarovanými byl také pan Pavel Šírek, který pracuje jako čalouník a opravář starožitného nábytku. Nový vozík umožní panu Šírkovi opět naplno pracovat ve své dílně. Další obdarované, dvanáctilé Magdaleně, usnadní nový elektrický vozík návštěvu školy.

Na projektu se spolu s Nadačním fondem Livie a Václava Klausových podílela tchajwanská nadace Formosa, která české straně darovala sto tisíc dolarů. Polovina částky přišla právě na výrobu mechanických a elektrických vozíků. Druhá polovina směřuje do Fakultní nemocnice v Motole, která za ni pořídí vozíky pro pacienty spinální jednotky.

Skupinu postižených, kteří dar obdrželi, pomohly vybrat Nadace Charty 77, Centrum Paraple a Klinika rehabilitačního lékařství Albertov.


Společná fotografie s paní Livií Klausovou po slavnostním předání vozíků.