VÝUKA: probíhala ve skupině studentů v malém počtu. A to byla výhoda, že se na každého dostala řada. Museli jsme mluvit. Učitelé byli velice milí, ochotni pomoci či poradit a měli s námi ohromnou trpělivost.

UČITELÉ A DALŠÍ PRACOVNÍCI ŠKOLY: velký strach jsme měla z testu, který jsme psali na samém začátku, aby nás podle našich znalostí rozdělili do daných skupin. Vstup do školy na mě působil velice příjemně. Krásné okolí školy, příjemná atmosféra v budově a hlavně příjemní zaměstnanci školy. Hlavně pan Declan. (Myslím, že to byl zástupce.)

UBYTOVÁNÍ: v rodině bylo fantastické! Náramné přivítání po dlouhé a namáhavé cestě z letiště do rodiny. Rodinka byla velice veselá, čistotná, přátelská, vůbec nebyli lakomí a navíc vařili výborné večeře! Další čtyřnohý člen rodiny byla Marlay, velice přátelská a umazlená fenka.

PROGRAM VE VOLNÉM ČASE NABÍZENÉ JAZYKOVOU ŠKOLOU: v termínu, kdy jsem byla v Irsku, nebyly zřejmě žádné akce, nebo jsem aspoň o nich nebyla informovaná.

STRAVOVÁNÍ: Co se týče stravování v rodině, jak jsem už zmínila, bylo fantastické!! (snídaně a večeře) Ve školní kantýně, byl velmi široký výběr. Většinou se vařila typická jídla Irska, a protože já osobně nejsem v jídle moc vybíravá, tak mi jídlo chutnalo. Však pokud je v jídle někdo „Frfňa“, tak by si asi moc nepochutnal. Bylo ale také možné si zakoupit salát, sendviče, polévky, buchtičky…

DOPRAVA: z letiště do rodiny byla pro mě velice fyzicky i psychicky vyčerpávající. Zvolila jsem cestu autobusy. V Irsku je jiný systém autobusů, jako je tady v CZ, a proto jsem se zapomněla vystoupit na dané zastávce a jela jsem až na druhý konec Dublinu. Ještě štěstí, že v Irsku jsou moc moc moc a moc ochotní lidé a vždy, když jsem se zeptala na cestu či jinou informaci, tak se mi snažili pomoci a s pomocí obyvatelů Dublinu jsme našla cestu do domečku!

ZAŘÍZENÍ KURZU: paní bytná byla velice překvapena, že jsem přijela, protože se vloudila malá chybička. V její dokumentaci o mém pobytu měla napsán můj příjezd o den později, však byla pohotová a hned mě ubytovala v roztomilém pokojíčku. Po informování Vaší společností mi přišla blesková odpověď a
vše bylo v pořádku. Dokonce jsem dostala i naplánovanou trasu na zpáteční cestu na letiště.

DALŠÍ PŘIPOMÍNKY, DOJMY: vše dopadlo OK! Kdyby byla další příležitost, hned bych ji využila. Jsem ráda, že jsem využila takové obrovské zkušenosti, jak s jazyky, tak i se samostatností. V jazyce jsem se opravdu zlepšila, sama na sobě to cítím (dokonce si i více věřím v hodinách cizích jazyků) a hlavně jsem nikdy, nikde nebyla sama na sobě takto závislá! A tímto bych chtěla této nadaci moc poděkovat. Jsem opravdu velice vděčná za tuto šanci a doporučuji to každému zkusit!

ANO SOUHLASÍM S UVEŘEJNĚNÍ MÉ CITACE. Kamila Blažková