Všechny úzkosti a smutky po zdlouhavé cestě ze mě odpadly v ten moment, kdy jsem na autobusovém nádraží v Bournemouthu spatřila paní Helenu Green. Usměvavá, vstřícná, milá a komunikativní starší paní. Dojely jsme k ní domů a já nemohla uvěřit vlastním očím. Dům vypadal jako menší palác. Obrovský pokoj s výhledem na zahradu jen pro mě. Byla jsem v ráji a všechen stesk po domově byl pryč. Třešeň na dortu byl fakt, že paní má kočku, která se semnou celý sobotní večer mazlila. 

V neděli jsem se domluvila s kamarádkou Nikol Pospíšilovou, která bydlela kousek ode mě, že se zajdeme projít do města a hlavně na pláž, když nám to počasí zrovna tak hezky vyšlo. S pláže jsme byly obě unešené, moře mělo krásné odstíny modré, ale byly jsme v šoku ze všech těch lidí, co se odhodlali vykoupat se v něm. Procházely jsme a procházely, až jsme nakonec nachodily kolem 15 kilometrů. 

A další den první den ve škole. Nejprve jsem nevěděla, jaké z té školy mám vlastně pocity, ale po více hodinách strávených v ní mi došlo, že je super. Ranní vyučování zábavnější formou, odpolední zase trochu vážnější, ale za to hodně komunikativní formou. Všichni učitelé vstřícní, snažící se poradit komukoliv s čímkoliv. 

Organizace mimoškolních aktivit na jedničku. V sobotu, 5. srpna, jsem se obávala, že dva týdny budou hodně dlouhá doba…O týden později jsem se modlila, aby se ten čas aspoň trochu zpomalil, protože tu chci být co nejdéle a nechci zpátky do Česka. 

Pobytu jsem se zúčastnila hlavně z toho důvodu, abych mohla bezproblémově a sebevědomě komunikovat v angličtině, a to se mi taky splnilo. Bournemouth je krásné město, Richard Language College je fantastická škola a já lituju, že můj pobyt nebyl delší, minimálně tak na celé letní prázdniny. S paní Helenou Green (a nejen s ní) jsem stále v kontaktu. Mrzí mě, že kurz utekl tak rychle, a kdykoliv budu mít další příležitost se nějakého kurzu zúčastnit, chytnu tuto příležitost za pačesy!

 

Nikola Mičková

 

'Mičková-Bournemouth (2)''Mičková-Bournemouth (1)''Mičková-Bournemouth (3)'