General English 2týdenní

Doprava:

Cesta na trase Praha - Londýn byla opravdu dlouhá. Cestu ale zpříjemňovala pohodlná sedadla a obrazovka na sedadle, kde bylo možno pouštět si filmy, hudbu, sledovat na mapě kde se zrovna nacházíte nebo hrát hry. V Londýně jsme museli najít zastávku a nástupiště, ze kterého jsme se měli dostat do Bournemouth. Cesta do Bournemouth trvala přibližně 3 hodiny. Na autobusovém nádraží mě potom vyzvedla hostitelská rodina.

Ubytování:

Bydlela jsem u rodiny, která měla 2 děti. Bydleli v menším domě, kde jsem ale měla vlastní pokoj a koupelnu hned vedle. První týden jsem sdílela koupelnu s jednou dívkou z Turecka, která také u této rodiny byla po dobu jazykového kurzu. Dům byl čistý a útulný. Rodina byla velmi ochotná mi se vším pomoci. Provedli mě městem, ukázali, kde je škola, autobusová zastávka a centrum města. Dům byl od školy přibližně asi 10 minut autobusem.

Stravování:

Během všedních dnů byla v rodině polopenze. Na snídani byly každé ráno na stole připraveny několikery müsli, vločky a lupínky. Vždy byla teplá večeře, nejčastěji maso s brambory či rýží. Obědy během týdne jsem si kupovala ve škole (cca 3 GBP) nebo jsem chodila do města se najíst během 1,5 hodinové přestávky.

Výuka:

Výuka začínala každý den v 9:15 a končila v 15:30 (kromě pátku, to se končilo 12:35). Dopoledne byla především gramatika, zato odpoledne byla konverzace. Dopolední a odpolední hodiny měly jiného profesora. Hodiny probíhaly formou her, aktivit, diskuzí a rozhovorů. Kurz mi pomohl především v oblasti konverzace.

Organizace:

Neměla jsem žádný problém s dokumenty či jízdenkami. Všechno bylo dokonale zařízené, stačilo mít u sebe všechny dokumenty, které nadace zaslala. Moc děkuji, že jsem měla možnost se tohoto kurzu zúčastnit. Mám plno nových zkušeností a zážitků.