Doprava:

Autobus z Prahy do Londýna jel opravdu dlouho, ale možnost sledování filmů a poslechu hudby a také skutečnost, že jsem jel v noci, mi pomohla tuto dobu poměrně snadno strávit. O něco horší byl přestup v Londýně, dvě a půl hodiny strávené na nádraží, nebo v bezprostřední blízkosti byly poněkud dlouhé a nepohodlné, cesta do Bournemouthu trvala něco málo přes dvě a půl hodny. Cesta zpět do Prahy byla podobná, až na to že se muselo odjíždět z Bournemouthu v 6:20 ráno.

Výuka:

Výuka probíhala ve všední dny, a to 4 hodiny (1 vyučovací hodina má 45 minut) dopoledne a 2 hodiny odpoledne, kromě pátku, kdy nebylo odpolední vyučování. Výuka byla intenzivní, ale učitelé byli přívětiví. Školní výuka byla doplněna pobytem v hostitelské rodině, kde jsem se setkal s přirozenou formou jazyka.

Stravování:

V hostitelské rodině byla ve všední den polopenze a o víkendu plná, jídlo bylo velmi dobré. Ve škole bylo jídlo poněkud předražené a převážně smažené, ale v některém z okolních obchodů si šlo celkem levně sehnat jídlo.

Ubytování:

Ve stejné hostitelské rodině jako já vždy byli ještě další 3 studenti, student z Francie a dva studenti z Itálie (bohužel tito studenti mezi sebou mluvili italsky, což poněkud zhoršovalo atmosféru v hostitelské rodině), hostitelská rodina byla velmi milá a snažili se mi se vším pomoci.

Na slovo závěrem bych uvedl, že ač jsem byl z počátku poněkud vystrašený a nervózní (myslím si, že jsem nebyl sám s těmito pocity) brzy jsem zjistil, že jsou zde samý milí a ochotní lidé, a když nějakému slovíčku nerozumím, rádi mi ho vysvětlí nebo ho nahradí jiným.