2015 - General English 2týdenní - Barbora Řepová

 

Úvodem bych moc chtěla poděkovat dárcům a nadaci za to, že mi umožnili tento kurz absolvovat, protože to byla skvělá zkušenost a z Anglie jsem si odnesla spoustu zážitků.

Doprava

Cesta z Prahy do Bournemouthu trvala téměř přesně jeden celý den, neboť jsme na velmi důkladné pasové kontrole před Kanálem nabrali zpoždění asi jeden a půl hodiny - na přestup v Londýně jsme tudíž s kamarády měli jen okolo půlhodinky. Naštěstí jsme autobusové nádraží po delším hledání v pořádku nalezli. Nicméně personál byl výtečný, moc chválím výběr Student Agency - pohodlné sedačky, horké nápoje, poměrně velký výběr filmů. Já jsem navíc měla to štěstí, že se mi podařilo většinu cesty prospat.

Cestou zpět bylo všechno k mé naprosté spokojenosti, jízda byla bez potíží a dokonce jsme přijeli o něco dřív, než jsme měli. Já jsem díky tomu stihla vlak, se kterým jsem vůbec nepočítala, a doma jsem tak mohla být o dvě hodiny dřív.

Ubytování

Rodina byla skvělá! Ubytovaná jsem byla v rodině se čtyřmi malými dětmi, což mi nijak zvlášť nevadilo (sama mám pět sourozenců). Pokoj s úžasně velikou postelí jsme měla sama pro sebe, a to mi bohatě stačilo. Amanda (paní domu) a zbytek rodiny se ke mně chovali moc mile a se vším mi rádi pomohli. Navíc jsem dostala heslo od wi-fi a také mi našli a půjčili nabíječku na mobil s anglickou zástrčkou.

Stravování

Po celou dobu mého pobytu jsem dostávala (bez přehánění) obrovské snídaně, sestávající z toustů, jogurtu, ovoce, kukuřičných lupínků a (sem tam) i nějaké sladkosti... a to všechno bezlepkové! Amanda mi někde koupila skvělý chleba a všechno ostatní, takže hlady jsem rozhodně netrpěla, jak jsem se zpočátku trochu obávala. Večeře také připravovala Amanda a nemůžu si stěžovat, všechno bylo moc dobré, i když pro mě to bylo vesměs o experimentování. Jídlo bylo hotové pravidelně kolem sedmé hodiny, ale když jsem věděla, že se venku zdržím, nebyl problém a jídlo mi schovali.

Kurz

Kurz mi opravdu pomohl; jednak jsem se osmělila v mluvení, což mi donedávna působilo nemalé problémy, a za druhé jsem pochopila věci z gramatiky, které jsem doteď nechápala. Učitelé byli velmi vstřícní, trpěliví a nejvíc se mi líbil (pro mě neobvyklý) přístup k výuce - hry, soutěže, hádanky, spolupráce ve skupinkách, diskuze... dokonce jsme vymýšleli reklamu a básničky (haiku). Myslím, že úroveň, do které jsem se dostala, mi taky sedla. Jako jediný nedostatek beru to, že v mé třídě jsem byla jen já, jedna Francouzka a sedm Japonců, takže nijak moc pestrý výběr. Ale dalo se to zvládnout a dokonce jsem si zvykla na jejich zajímavou výslovnost.

Celkově tedy za mne jedno velké plus a ještě jednou moc všem děkuji.