Dita Nová - Bournemouth

Hned na začátku bych chtěla poděkovat manželům Klausovým, že mi dali tuhle skvělou příležitost. Chodit do školy v Bournemouth byl pro moji angličtinu hodně klíčový, naučila jsem se mnoho nového a nebo jsem se zdokonalila ve věcech které už jsem znala. Ještě jednou děkuji, je skvělé že takhle podporujete studenty. A tady je hodnocení kurzu.
Výuka: První den jsme psali rozřazovací test, který nás rozdělil podle naší úrovně angličtiny. Byl celkem těžký ale dostala jsem se na výuku stejného levelu jako v mojí škole, Intermediate. Myslím, že úroveň byla přesně pro mě, občas akorát, někdy jsem se dozvěděla něco nového, a něco bylo už opakování. Gramatika v ranních hodinách a konverzace v odpoledne. Měla jsem možnost zeptat se na všechno možné týkající se anglické gramatiky, slovíček a různých běžně používaných frází. Vždy mi bylo všechno ve výuce vše vysvětleno a nebyl problém když jsem něčemu neporozuměla, učitelé byli velice vstřícní. Výuka v cizím jazyce a s rodilým mluvčím je asi ten nejlepší způsob učení jakéhokoli cizího jazyka. Za týden výuky jsem se naučila jako za 2 měsíce ve škole.


Učitelé a další pracovníci školy: Všichni učitelé měli velice přátelský přístup a přesto vše bylo velice profesionální. Celý personál školy nám byl ochoten a vždy když jsem něco potřebovala tak mi někdo pomohl a to pokaždé s úsměvem. Když jsem potřebovala léky na předpis vše personál školy zařídil a nebyl žádný problém, ani k doktoru jsem nemusela, vše bez problémů.


Ubytování: Bydlela jsem v rodině. Tahle rodina byla asi nejlepší jakou jsem mohla dostat. Paní pro mě přijela na autobusové nádraží takže jsem nemusela jet taxíkem, i na zpáteční cestu mě odvezla. Ze začátku když věděli, že ve městě ještě nikoho neznám vzali mě na nákupy, procházky po lese a večer jsme sledovali společně televizi. Pokoj jsem měla sama pro sebe. Byl prostorný a s veškerým vybavením (televize, DVD přehrávač, počítač, psací stůl a připojení na Wifi).


Program ve volném čase: Jediná věc ze které jsem byla zklamaná, podle prospektů, které jsem dostala měla škola nabízet velké množství volnočasových aktivit. Bohužel nabízené programy byly všemi studenty odmítány a na aktivity se nikdo nezapisoval. Bylo těžké se tam první dny zabavit, protože většina studentů tam nejela sama jako já, takže neměli ani zájem hledat nějaké aktivity s ostatními studenty. Na studenty, kteří přijeli sami se podle mě trochu zapomínalo. Takže můj volný čas vyplňovaly převážně nákupy. O víkendech byly nabízeny výlety s některými učiteli, ale dozvěděla jsem se to vždy od jiných studentů.


Stravování: Snídaně jsem měla v rodině, první den mi ukázali kde co je a snídaně jsem si připravovala sama. Mohla jsem si vzít kolik a co jsem chtěla. Obědy ve všední dny jsem si obědy kupovala sama. Občas to byla jen svačina nakoupená v jednom ze supermarketů a nebo něco malého ve školní kantýně. Měli velký výběr ve kterém bylo i obědové menu. O víkendech byl oběd v rodině. V Anglii nejsou zvyklí na velké obědy takže jsem si udělala vždy jen něco malého. Večeře byla v rodině, vařili výborně a vždy jsem se hodně najedla a byla jsem spokojená.


Doprava: Do Londýna jsem cestovala autobusem. Cesty jsem se bála ale hned jak sem nastoupila zjistila jsem, že cesta bude velice pohodlná a příjemná se společností Student Agency. Sedačky byly velice prostorné a pohodlné, každý jsme měli vlastní dotykovou obrazovku na které jsme mohli sledovat filmy, seriály, hrát hry nebo sledovat televizi televizi, ale pouze na území ČR stejně jako využívání Wifi. Z cesty tam jsem měla asi 3 hodiny, protože jsem celou cestu prospala. Celá cesta trvala přibližně 16 hodin. Jedinou nepříjemností byla přísná kontrola na francouzských hranicích. Po příjezdu do Londýna mě čekali ještě 3 hodiny do Bournemouth, přijeli jsme asi s půlhodinovým zpožděním. Ve městě jsem se dopravovala pomocí žlutých autobusů, lístek stál na týden 16 liber. Autobusy často jezdili pozdě a občas ani nedorazily. První den jsem šla do školy pěšky, protože bylo pro mě velice těžké se orientovat v autobusech. Po pár dnech už jsem dojela kam jsem chtěla.


Zajištění kurzu: Všechno bylo zajištěno velice profesionálně, žádný problém jsem s agenturou neměla takže nemám co vytknout. A chtěla bych poděkovat za zajištění kurzu, myslím že je to jedna z těch nejlepších zkušeností pro můj život. Kdybych chtěla jen na jazykový kurz určitě bych využila stejnou společnost.