DOPRAVA

Cesta z Prahy do Anglie trvala přibližně 16h, cestovala jsem ale docela pohodlným autobusem, v kterém nám pouštěli různé filmy a v noci jsem i pár hodin spala,tudíž mi cesta utekla celkem rychle. V na autobus z Londýna do Bournemouthu jsem čekala pouze necelou hodinu, do Bournemouthu jsme měli jet 2 a půl hodiny,ale cestou jsem nabrali přibližně 2h zpoždění,protože se někde stala nehoda.

RODINA

Byla jsem ubytovaná v rodině jedné paní. Jmenovala se Jill a bydlela zde se svým přítelem. Oba byli velmi milí, obzvláště Jill byla velmi upovídaná. Spolu se mnou byli v rodině další tři studenti-dívka z Japonska a Německa a kluk z Venezuely. V domácnosti se nekouřilo, neměli ani žádného domácího mazlíčka. Pokoj s výhledem na zahradu jsem měla jen pro sebe, byl vybaven televizí, postelí, skříní a psacím stolem, mohla jsem také užívat jejich internet.

ŠKOLA

Do školy jsem chodila převážně pěšky, neboť to nebylo tak daleko. První den jsme psali rozřazovací test. Byla jsem zařazena do třídy,ve které už bylo 11 studentů z různých zemí. Dopoledne jsem měli paní učitelku,která s námi procvičovala gramatiku, odpoledne se nám každý týden měnili učitelé, s kterými jsme procvičovali, konverzaci, čtení a psaní. Všichni učitelé byli moc milí a ochotní. Celá třída byla skvělá, hezky se se mnou rozloučili a s některými jsem i v kontaktu. Škola mimo jiné nabízela různé volnočasové aktivity, jako například shlédnutí filmů, barbeque a nebo výlety do Londýna, Salisbury, Stonhenge, Swanage, Corfe castle atd. Většinu z nich jsem využila.

STRAVA

Docela jsem měla obavu co v té Anglii budu jíst, protože jsem celkem vybíravá, nicméně po celou dobu pobytu Jill vařila skvělá jídla, ochutnala jsem nějaké tradiční recepty. Ve škole jsem měla možnost zakoupit si oběd, měli velký výběr, např.: rýži s kuřecím kari, pečené kuře s bramborem, špagety, ale také jsem si mohla koupit hamburger nebo cheesburger s hranolkami a nebo čerstvé sendviče.

Na závěr bych chtěla moc poděkovat nadaci manželů Klausových, za poskytnutí tohoto kurzu. Moc mi pomohl zlepšit se v jazyce, zejména ve psaní esejí. Našla jsem si také výborné kamarády a byla to pro mě zajímavá zkušenost. Určitě bych doporučila každému, aby se nebál a zkusil požádat nadaci o kurz jazyka v zahraničí. Když jsem posílala přihlášku na Hrad, tak jsem moc nedoufala, že zrovna mě by vybrali. Měla jsem štěstí a můžu říci, že i v dnešní době se najdou hodní lidé, kteří poskytnou pomoc. :-)