Bournemouth 2012

Především bych chtěla poděkovat Nadačnímu fondu manželů Livie a Václava Klausových, že mi umožnili rozšířit jazykové znalosti.A také, že jsem mohla tak trochu poznat Anglii.

Doprava:

Z Prahy do Londýna jsme přijeli z 1, 5 hodinovým zpožděním, což mě trochu vyděsilo, protože to znamenalo, že možná nestihnu autobus do Bournemouthu. Naštěstí jsme měli milou stevardku, která nám poradila, takže jsme neměla problém s přestupem a autobus jsme stihla.Cesta zpět byla bezproblémová.Každopádně bych upřednostnila cestu letadlem, protože cesta autobusem byla opravdu dlouhá a vyčerpávající.

Ubytování:

Hostitelská rodina byla milá a vstřícná.Měla jsem svůj vlastní pokoj s DVD přehrávačem a připojením k internetu.Všude bylo čisto i když se po domě chodilo v botách, což jsem opravdu ocenila.Večeře byla vždy připravena o půl sedmé a když jsem se někde zdržela, stačilo napsat a jídlo mi schovali.

Cesta od rodiny do školy:

Hostitelská rodina mi řekla, které autobusy mi jezdí do školy a ukázali mi kde jsou zastávky.Nakonec jsem však autobusem nejezdila, protože škola nebyla zas tak daleko a bylo příjemné se každé ráno projít, ještě když se ke mně cestou připojila kamarádka.

Výuka:

První den jsme psali vstupní test, podle kterého nás rozdělili do skupin podle úrovní.Počet lidí ve skupině se měnil.Skupina byla složena z různých národností, což byla zajímavá zkušenost. Na konci kurzu jsem dostala certifikát, jehož kopii vám posílám v příloze.

Škola:

Učitele z Richard Language College byli opravdu skvělí, velmi trpěliví a ochotní. Všechno nám vysvětlili.Líbila se mi také jejich každodenní dobrá uvolněná nálada.V hodinách jsme se kromě gramatiky učili i další věci, které bych se asi ve škole nenaučila.Vyučování mělo dvě části dopoledne gramatika, pak pauza na oběd a odpoledne konverzace. Po škole jsme se mohli účastnit různých aktivit, které škola nabízela.Já jsem se jich moc neúčastnila, radši jsem sama nebo s kamarádkou objevovala Bournemouth, je to opravdu pěkné město.

Stravování:

Na snídani jsem měla cereálie nebo toast s džemem, na obědy jsem chodila do školní kantýny a večer jsem měla v rodině teplou večeři.Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla jejich styl stravování.

Na závěr bych řekla, že kurz mi pomohl nejen s angličtinou po gramatické stránce, ale hlavně s poslechem a mluvením.Ještě jednou děkuji za tuto možnost.

Karolína Fikejsová